CZK   |   EUR

Přihlášení   |   Registrace

Košík: prázdný

Výběr dle výrobce

Nacházíte se: ZAHRADA

Dominátor -totální herbicid


facebook Doporuč přátelům


Na  zahradách  je nyní doba sklizně,  úklidu záhonů, na kterých jsme pěstovali zeleninu nebo doba likvidace různých plevelů, které ještě v tomto období rostou na našich zahradách nebo na technických plochách.

Ve všech případech se nám nabízí velmi jednoduchá a účinná možnost, a to použití totálního herbicidu, který hubí veškerou nežádoucí vegetaci, včetně kořenů.

Ideální je použití totálního herbicidu s účinnou látkou glyphosate Dominator. Jedná se opravdu o totální herbicid, takže musíme dát pozor na úlet aplikační kapaliny do kulturních plodin, tak aby nám i tyto rostliny nezahynuly. Herbicid funguje tak, že rostliny tuto látku přijímají pouze zelenými částmi.  Účinná látka je pak cévními svazky rozváděna do celé rostliny včetně kořenového systému. Působením této látky, tak postupně dochází k vadnutí, žloutnutí až hnědnutí zasažených rostlin a k odumírání nadzemní i podzemní části. První příznaky jsou viditelné u jednoletých plevelů za 2-4 dny, u vytrvalých plevelů za 7-10 dnů.

Abychom měli ten správný výsledek je důležité nechat takto ošetřený plevel či nežádoucí rostliny 3 týdny, bez mechanického zásahu. Po těchto 3 týdnech již pak můžeme pozemek kultivovat a  plevele odvést do sběrny organického odpadu. Určitě je nemůžeme používat pro kompostování.

Totální herbicid Dominator působí na jednoleté i víceleté plevele. Velkou výhodou je to, že nemá půdní reziduální účinnost. Jak již bylo řečeno, přípravek rostlina či plevel přijímá pouze svými zelenými částmi, nepůsobí na semena, a proto jej nelze aplikovat ani na volnou půdu. Přípravek nepůsobí na přesličku rolní a ne zcela dobře působí na velmi odolné plevele nebo plevelné dřeviny.

Kromě aplikace na ornou půdu před nebo po slizni, můžeme Dominator používat pro likvidaci plevelů na plochy před setím například okrasného trávníku a pro likvidaci plevelů na technických plochách. Jedná se především o uličky, chodníky, plochy kolem budov, plotů, aplikace na dlážděné plochy, hřiště apod.

Totální herbicid Dominator se aplikuje v bezvětří postřikem, nejlépe s ochranným nástavcem nebo bodově štětečkem (v případě, kdy by byl při postřiku jistý únik kapaliny na kulturní rostliny). Aby postřik byl co nejúčinnější, je důležité mít na paměti, že jej musíme aplikovat při teplotách vyšších jak 12st.C. V případě, že by byly teploty v době aplikace nižší než 12 St.C, postřik by nebyl účinný. Při vysokých teplotách dochází ke zkrácení doby působení, tj. účinkuje rychleji.

 


Kontaktní údaje:
Pavel Bundil - TvujDomov.cz, Olomoucká 13, 785 01 Šternberk
Tel.: 585 012 572, HOT LINE: 739 072 086

Tel.hobby a zahrada : 773 984 724

e-mail: info@tvujdomov.cz

 

ODKAZY: kované trofeje, Elektroinstalace včetně výroby rozvaděčů, Zámečnická výroba
Práškové lakování - komaxit, Vířivky, Kancelářské židle
Chovatelské potřeby 4 animals - prvotřídní chovatelské potřeby pro psy a kočky. V naší nabídce najdete také chovatelské potřeby pro akvaristiku, hlodavce a ptáky. Kancelářská křesla a kancelářské židle, profesionální židle a manažerská křesla a ergonomické židle pro zdravé sezení. Magnety a magnetické separátory sloužící k separaci kovů z proudu sypkých materiálů i tekutin. Potrubí - potrubní a spojovací systémy, příslušenství pro gravitační, tlakovou a podtlakovou dopravu sypkých materiálů a vzduchotechniku. RC modely Pecka modelář, RC modely nejrůznějších typů, RC auta, RC vrtulníky a plastikové modely světové značky Revell.


Copyright 2010 GEDIP, spol. s r.o. - internetové aplikace Gedip